Manastır Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4
Christian Louboutin outlet cheap Michael kors Michael kors outlet Louboutin uk Christian Louboutin outlet online Michael kors outlet cheap Michael kors sale mulberry outlet store cheap nike air max shop nike air max sale okray sunglasses outlet okray sunglasses online shop CompTIA 220-802 220-801

Web Sitemize Hoş Geldiniz

İnsan hayatında; doğduğu yer kadar yaşadığı ve hayat mücadelesi verdiği yerinde önemi çok büyüktür. Eğer güzel bir yerde doğup yaşıyorsanız kendinizi şanlı saymalısınız.

İşte Davutlar' da Ülkemizde böyle bir yer. Yaşadığımız beldeye 1971 yılında kamu görevi yapmak üzere geldim, 1975 yılında ayrıldım, 1995 yılında emekli olup tamamen yerleştim. 1971 yılında geldiğimde küçücük şirin bir beldeydi, şehir ceryanı o yıl Ekim ayında verilmişti kasabaya.

Kasabamız gerek Deniz Turizmi gerek İnanç Turizmi, gerekse son zamanlarda hızla ilerleme kaydeden Termal Turizm nedeniyle devamlı göç alan ve hızla yapılaşma olan ender yerlerdendir.

Yemyeşil Samson dağlarının yamacında oluşu insan yaşamındaki oksijen deposu nedeniyle literatürde üçüncü sırada yer almıştır.

Bölgemiz termal bölgesi olmak için atağa kalkmış MTA tarafından açılan ve 58o deki sıcak su ile 2300 hektar arazinin imtiyaz hakkı 30 yıl süre ile belediyemizce ihaleyle 1.320,000 $ alınmış olup, bu süre sonunda onar yıl ödemeli olarak süre uzatılacaktır. Yapılan tahlil neticesinde tüm romatizmal hastalıkların tedavisinde faydalı olduğu bilinmektedir. Bu konuda yatırım yapacak müteşebbisler mevcut olup iki girişimci önümüzdeki günlerde termal otel olarak inşaata başlayacaktır.

Beldemiz Davutlar Deniz Turizmi yönünden ülkemizin ender sahillerine sahiptir. Altı (6) km uzunluğunda, 30 metre genişliğinde kumsalı olan, denizde ufak bir taş parçası dahi bulunmayan berrak bir denize sahiptir. Çevre temizliği muntazam yapılamakta, şehir adeta pırıl pırıldır.

Tarihi yerleri bakımından zengin olup, Kurşunlu Manastırı, Fındıklı Kale ve son yıllarda kazısı yapılmakta olan Belenkuyu Tapınağı inanç turizminde ilk beş sırada yerini alacak niteliktedir. İnanç Turizmine de hizmeti yoğun olan bir kasabadır.

Tarım sektöründe de yaşadığımız belde söz sahibidir. Yılda 15.000 ton mandalina 20.000 ton şeftali üretimi yapılarak ihraç edilmektedir. Şeftali ve narenciye bahçelerimizin imar dışı tutulması bizim ve bizden sonra gelecek olanların en büyük görevi olmalıdır.

Beldemiz ticari alanda da hareketli bir yer olup gerek inşaat, gerek tarım gerekse iş hayatı yönünden gelişmeyi her gün yaşamakta olup, üç özel banka ticari hayatta halkımıza mali yönden hizmet vermektedir. Hiçbir beldede olmayan polis teşkilatı halkın huzur ve güvenini sağlamaktadır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı olarak 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımına başlanacak olan Davutlar Meslek Yüksek Okulu 09.02.2012 tarihli Yüksek Öğretim Genel Kurulu toplantısında 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca resmen açılmış oldu. Eğitim ve öğretim alanında olduğu gibi ekonomik alanda da beldemize katkı sağlayacaktır.

Kışın yaklaşık nüfusu 9.500 yazlık nüfusu 60.000 olan beldemizin 1992 yılında Davutlardan ayrılarak belde olan ve kışlık nüfusu 6.200 olan Güzelçamlı Beldesi ile birlikte düşünüldüğünde; Aydınımızın Büyük Şehir olması durumunda hizmetin halkın ayağına getirilmesi açısında değerlendirildiğinde ilçe olmamız için her türlü dinamiklere imkan ve kabiliyetlere sahiptir.

Sayın Başbakanımızdan, Hükümet üyelerimizden, İlimizin değerli Millet Vekillerinden ve sayın Valimizden bu konuda desteklerini ümit ediyor, saygılarımı sunuyorum.

anket

Belediyemizin Kapatılmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Hava Durumu

ANKARA

Döviz Bilgileri

altın fiyatları